İade Koşulları

 1. İade koşulları kapsamında, siparişiniz elinize ulaştıktan 14 gün sonrasına kadar iade edilebilir.
 2. Özelleştirilmiş (Özel renk,ölçü,model vb. yapılmış), özel olarak sipariş verilmiş (alıcı isteğince özel olarak üretilmiş) ürünlerde iade kabul edilmez.
 3. İadeler mutlaka orjinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. İade edilecek ürünlerin kargoda hasar görmeyecek şekilde gönderilmesi gerekmektedir. 
 4. Orjinal kutusu/ambalajı bozulmuş (Örnek: Orjinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez.) tekrar satılabilirlik özelliğini yitirmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
 5. İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte faturanın arkasında “iade nedeni” bölümünü doldurarak, fatura ürün üzerinde yollanmalıdır.
 6. Demonte olarak satılan ürünlerin montajı yapıldıktan sonra iadesi kabul edilmemektedir. Tarafınıza ulaşan demonte ürünlerde bir sorun görüyor iseniz, montajlamadan önce tarafımıza ulaşınız.
 7. Kişisel bakım ürünleri ambalajı açıldığı takdirde iade alınmamaktadır. Yastık-yorgan ve benzeri ürünlerde, kullanıldığı andan itibaren hijyen koşullarına tabi olmayacağı için tekrar satılmaz ve tarafımızdan iade alınmaz.
 8. Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz.
 9. Ürünle birlikte tarafınıza gönderilmiş, hediye veya promosyon ürünleri var ise eksiksiz ve orjinal ambalajları içerisinde iade edilmelidir.
 10. Teslim alındıktan sonra hasar bildirimi yapılan ürünlerin iadesi için kargo firmasından tutanak formu doldurulması gerekmektedir.
 11. İadesi gerçekleştirilen ürünlerin iade bedeli 14 iş günü içerisinde ödeme yapmış olduğunuz şekilde gerçekleşir. Bankanız veya ilgili ödeme kuruluşunun ödemeyi hesabınıza/kartınıza tanımlama süresi 30 iş gününü bulabilmektedir.
 12. Satın alınan ürünleri iade etme durumunda, kargo firmasının taşıma ücreti, yine kargo firmasının sağladığı hizmete ait olmasından dolayı, iade sağlayan tarafa aittir. Bahsi geçen taşıma ücreti iki yönlü taşıma ücreti olarak (Geliş ve gidiş) iade bedelinden düşülebilir veya iade sağlayan tarafca karşılanmalıdır.
 13. İade kargolar için, adresinize kurye çağırarak veya ürünleri kargo firmasına götürerek teslim etmeniz gerekmektedir. Tarafımızın adresinize kurye gönderme veya ürünleri herhangi bir yol ile adresinizden aldırma yükümlülüğü yoktur. Kargo firmasına ürünleri teslim etme sorumluluğu alıcıya aittir.

Değişim Koşulları

 1. Alıcıya ulaştığında hasar görmüş ürünlerin değişiminde kargo tutanağı gereklidir. Bu maddenin sağlanması halinde, alıcı taraf herhangi bir kargo ücreti ödemeden, değişim işlemi gerçekleşecektir.
 2. Ürün nitelikleri (ölçü,renk,beden vb.) ürün açıklamalarında veya telefon konuşması /sosyal medya yazışması ile belirtildiği halde, keyfi olarak yapılacak değişimlerde kargo ücretleri alıcıya aittir.
 3. Değişim ürünleri mutlaka orjinal kutu veya ambalajı ile birlikte tarafımıza gönderilmelidir. Değişim olacak ürünlerin kargoda hasar görmeyecek şekilde gönderilmesi gerekmektedir.
 4. Orjinal kutusu/ambalajı bozulmuş (Örnek: Orjinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler değişim yapılmaz.) tekrar satılabilirlik özelliğini yitirmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin değişimi mümkün olmamaktadır.
 5. Demonte olarak satılan ürünlerin montajı yapıldıktan sonra değişimi yapılmamaktadır. Tarafınıza ulaşan demonte ürünlerde bir sorun görüyor iseniz, kesinlikle montajlamadan önce tarafımıza ulaşınız.
 6. Kişisel bakım ürünleri ambalajı açıldığı takdirde değiştirilememektedir. Yastık-yorgan ve benzeri ürünlerde, kullanıldığı andan itibaren hijyenik olmayacağı için tekrar satılmaz ve tarafımızca değiştirilmez.
 7. Niteliği itibariyle değiştirilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçen ürünler değiştirilemez.
 8. Tekrar satışının yapılmasının imkanı olmayan hiçbir ürün kullanıldıktan sonra değiştirilemez. Tekrar satılabilirliğini bozan orjinal ambalajda hasar ve yırtık gibi durumlar söz konusu ise değişim yapılmaz.
 9. Ürünle birlikte tarafınıza gönderilmiş, hediye veya promosyon ürünleri var ise yeni alacağınız ürünün bu hediye/promosyonu kapsamaması halinde tarafımıza orjinal ambalajları ile birlikte gönderilmelidir.
 10. Değişim sırasında farklı bir ürünün arasında oluşabilecek fiyat farkları değişim işlemi başlangıcında tarafımızca havale yolu ile alınmaktadır. Alıcıya ait ödenecek farklar, değişimin tamamlanmasının ardından 7 iş günü içerisinde gerçekleşir. Bankanız veya ilgili ödeme kuruluşunun ödemeyi hesabınıza/kartınıza tanımlama süresi 3 iş gününü bulabilmektedir.
 11. 1.’i maddeye bağlı olarak sağlanacak değişim işleminin gerçekleştirilebilmesi için ürünlerin çağrı merkezimizden alacağınız anlaşma kodu ile yurtiçi kargo’ya teslim edilmesi gerekmektedir, bunun haricinde anlaşma kodu olmadan veya başka bir kargo firması ile gönderilmiş ürünler tarafımızca kabul edilmez ve değişim yapılmaz.
 12. Değişim kargoları için, ürünleri kargo firmasına teslim etmeniz gerekmektedir. Tarafımızın adresinize kurye gönderme veya ürünleri herhangi bir yol ile adresinizden alma yükümlülüğü yoktur. Kargo firmasına ürünleri teslim etme sorumluluğu alıcıya aittir.